Pokere Yeni Başlayanların Yaptığı Üç Hata

Poker oyununa yeni başlayan birinin yapabileceği en büyük hatalardan bazıları nelerdir?

Anasayfa » Pokere Yeni Başlayanların Yaptığı Üç Hata

Özellikle 21. yüzyılda pokerle ilgili en iyi şeylerden biri, oyunu tartışabilmenizdir. Eskiden, poker oyunuyla ne hakkında konuştuğunuzu anlayabilecek yalnızca bir veya iki kişi olurdu. 21. yüzyılda (ve internetin gelişiyle birlikte) pokeri tartışma yeteneği gelişti. Oyuna yeni başlayanlar için, arenada biraz deneyime sahip olanların zihinlerine dokunabilmek özellikle iyi oldu.

Poker oyununa yeni başlayan birinin yapabileceği en büyük hatalardan bazıları nelerdir?

  1. Büyük Çiftlere Fazla Girişken

Pokere yeni başlayan biri oyunun temellerini bilir. “İlk on” eli iyi biliyorlar – cep Asları, cep Kralları, A-K, cep Kraliçeleri vb. – ve bu elleri aldıklarında, nabzlarının neredeyse yükseldiğini görebilirsiniz. Sorun şu ki, bu yeni gelenler bu büyük cep çiftleriyle çok fazla mest oluyorlar ve muhtemelen pokere yeni başlayan birinin yapabileceği üç hatanın en büyüğü bu.

Aslar, Krallar veya Kraliçeler olsun, acemi bir oyuncu bu ellerin yenilmez olduğunu düşünecek ve onları çok agresif bir şekilde oynayacaktır. Elbette, flop öncesi daha yüksek bir cep çifti, daha düşük bir cep çiftine göre 81/19’luk bir favoridir, ancak oyunun durduğu yer burası değildir. Tahtayı oluşturan ve yol boyunca kritik kararları veren beş kartın tamamını bitirerek tahtayı oynayabilmelisiniz.

Bir çekiliş var mı? Düz mü? Rakibim benimkini ayarlamaktan hoşlanıyor mu? Rakibimin uygun bir bağlayıcıyı oynama olasılığı nedir? Bunlar, ister kıdemli ister oyuna yeni başlayan bir oyuncunun aklından geçmesi gereken şeylerden sadece birkaçıdır.

  1. DİKKAT!

Oyuna yeni başlayan biri masada neler olduğuna dikkat etmeyecektir. Panjurlarını ne zaman söndürmeleri gerektiğini, üzerlerine ne zaman işlem yapıldığını bilmeyecekler veya önlerinde bir zam olduğunu bilmeyecekler. Elinizde olsanız da olmasanız da HER ZAMAN masadaki harekete dikkat etmelisiniz, çünkü bu zihninizi aktif tutacak ve masadaki diğer oyuncuların cesaretinizden nefret etmesini engelleyecektir!

  1. Çok Uzun Elle Yapışmak

Pokere yeni başlayan biri genellikle elleri çok uzun süre tutar ve kendilerine daha fazla paraya (veya bir poker turnuvasında daha fazla fişe) mal olur. Evet, flopta dört floş (aynı renkten dördü) varsa, nehir kenarında floş yapmak için (kabaca) üçte bir şansınız vardır. Açık uçlu bir düz beraberliğiniz varsa, AYRICA düzlük yapma şansınız da yaklaşık üçte birdir.

Dönüşü ve nehri görmenin size ne kadara mal olacağını düşünmelisiniz. Bu, elinizi yapma olasılığını bilmek ve bunu rakibinizin yaptığı bahis boyutuyla karşılaştırmak önemli hale gelir. Bazen bir elde oynayabilmeniz için size doğru oranlar (gerçek veya zımni) verilir. Ancak hatırlanması gereken önemli bir şey var: Üçte iki el kaybederseniz, o masada çok uzun süre kalmayacaksınız çünkü kırılacaksınız. Bu yüzden bu kararları mantıklı bir şekilde vermeli ve bir elinizle çok uzun süre bağlı kalmamalısınız.

Poker oyununa yeni başlayanlar için önerileriniz nelerdir? Sizce pokere yeni başlayanların yaptığı üç hata nedir? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir